Како изгледаат најупотребуваните зачини пред да се најдат во продажна форма

Иако најверојатно не употребувате повеќе од 10-тина зачини, во светот постојат над 100 различни видови. А,…

Роџер Федерер обезбедил школување и храна за милион деца

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер е вклучен во бројни филантропски настани од формирањето на својата фондација во…

Ременски: Документите пронајдени во мојата куќа се одземени на незаконски начин

Пратеничката Фросина Ременски потврди дека Обвинителството при претресот на нејзината куќа пронашло документи и порача дека…

Груевски се жени со Унгарка !?

Новинарот Миленко Неделковски ексклузивно од Виена открива дека екс премиерот Никола Груевски по трет пат ќе…

Застаре делото на Бучковски во предметот „Тенковски делови“, државата ќе му ги плати адвокатите

За експремиерот Владо Бучковски и за уште тројца обвинети застаре делото во предметот „Тенковски делови“. Коалицијата…

Камчев со кривични пријави против Катица Јанева, син ѝ и Стефанова ќе докажува дека „Империја“ е конструкција

Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против…

Децата во Македонија се затруени како да работат во индустрија за олово!

Од ланското тестирање на Медицинскиот факултет во Скопје: На Медицинскиот факултет редовно се врши експеримент со…

ИЗВОЗ НА СУВИОТ ЦВЕТ ОД КAНAБИС: Во јавноста лебди и дилемата зошто се турка овој закон да се донесе преку ноќ

Дали „ќарот“ на семејството Заеви се крие зад злоупотpeбата на европското знаменце за предлог законот за…

Застрашувачко видео од Словенија: Мал автомобил исфрли цела цистерна од автопат

53-годишниот унгарски возач на камионот-цистерна загина во средата во Словенија откако автомобил Опел Корса со кој…

После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана: Амди Бајрам во „Еден на Еден“

Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин…