Полицаец со „клизачки“ по грешка повреди полски репрезентативец (видео)

Сцена од вчерашниот меч меѓу Израел и Полска е невидена досега. Фан влета на терен, полицаец…

Ременски: Од “класифицираните” документи одземени од мене брзо ќе ги боли глава

Читам, портпаролот на ДПМНЕ многу нервозен на прес конференција влегол во филм за некакви уцени со…

Заев: Додека дишам Груевски нема да се спаси

Премиерот Зоран Заев на вчерашната трибина на СДСМ „На прав пат“ што се одржа во Велес,…

Има само 6. години, а веќе два пати го освоила Килиманџаро

“Ешлин го собори рекордот кој го држеше Монтана Кини од САД, а која минатата година, до…

Мед и чаша топла вода наутро: Комбинација која ќе ве препороди

Дали знаете дека комбинацијата на топла вода и мед има повеќекратно корисно влијание врз вашето здравје?…

Побегнал од полициска станица со скок од првиот кат сосе радијатор (видео)

На социјалните мрежи се појавила снимка на која се гледа како еден маж излегува од прозорот…

Чомовски бара лична и професионална детоксикација по избивањето на аферта “Рекет”

Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

Куќи од 2.000 долари – се градат за неколку часа, траат стотици години

Јапонците не би биле Јапонци ако не беа иновативни, истовремено квалитетни и практични и во поглед…

Манекенка не знаела дека е трудна, се породила во тоалет

Ќерката Исла и мајката се добри и се навикнуваат на заедничкиот живот што aвстралиската манекенка Ерин Лангмаид…

Дете гениј: Има само девет години, а наскоро ќе дипломира

Лорент  Симонс, деветгодишно момче од Белгија, ќе дипломира на Универзитетот за технологија во Ајндховен во декември,…