Тинејџерка се заглави во оџак, обидувајќи се нечујно да влезе дома

Во еден дом во Аризона се случувала вистинска драма , кога 17- годишна девојка се обидела…

Нема договор ниту за Гоце Делчев ниту за Илинденското востание, а „проблематичен“ е и средниот век

Како конструктивни и многу исцрпни ги оценија дискусиите за учебниците по историја за седмо одделение во…

Болонсонаро: Леонардо Ди Каприо е виновен за пожарите во Бразил

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро го обвини холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо поради неговите донации за невладини…

Како руската разузнавачка служба им ги спасила животите на Сталин, Рузвелт и Черчил

Доколку тие тројца беа убиени во Техеран во 1943 година, текот на историјата и судбината на…

Песков: Претседателот Путин работи како печка што топи метал која не може да се исклучи

Рускиот претседател Владимир Путин толку многу работи што е како печка која се користи за топење…

Македонија се обедини, во најава „Зелена револуција“

Протестите против климатски промени и аерозагадувањето во Македонија вечерва добија нова димензија откако илјадници луѓе се…

Зелена оаза во срцето на Скопје: Отворен зелениот покрив на ГТЦ

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денес и официјално го пушти во употреба зелениот покрив на Градскиот…

По дојава на граѓани почнаа да се казнуваат аерозагадувачите

Во текот на вчерашниот ден Инспекторатот на Град Скопје по реакција на граѓани веднаш излезе на…

Извршителите за десет месеци наплатиле 90 милиони евра

Од вкупните побарувања на доверителите, извршителите за десет месеци наплатиле 90 милиони евра. Комората на извршители…

Телма тврди: Од понеделник и Боки 13 во куќен притвор

Во понеделник, апелација ќе решава за тоа дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот Рекет, ќе остане…