Дуковски: Боки е третиран нечовечки а дел од лекарите викаат „нека умре педерот“

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде…

Дуковски: Боки има нефункционален бубрег и не може да се движи, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација (видео)

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и…

ОБЈАВЕНА КОНТРОВЕРЗНА СНИМКА: Руски функционер се сретнува со „српски агент“ во Белград (видео)

На видео снимката е забележан моментот кога двајцата мажи се сретнуваат на еден паркинг во Белград,…

Прекрасна фотографија со моќна порака од скопската зоолошка

Животните се најблагородни и емпатични суштества. Кај нив не постои дискриминација само затоа што едната срна…

Улица во Србија ќе го носи името Тоше Проески

Кога ќе прошетате низ  општина Панчево, ќе наидете на една многу посебна улица. Улица во селото…

Сиднеј не се гледа од чадот од пожарите (видео)

Пожарите уништија околу милион хектари земјоделски површини и шума во последните неколку недели, засилени од екстремно…

Моќен напиток кој го продолжува животот

Норвежаните живеат подолго токму поради овој напиток, открива тамошниот познат лекар, Паво Ариола. Доказ дека оваа…

Научници од австралиска компанија создаваат вирус кој ги убива станиците на ракот

Бројката на луѓе заболени од рак ширум светот сѐ повеќе се зголемува. Тој е еден од…

„Џокер“ бил прикажан и во Белата куќа, Трамп го дал своето мислење за филмот што урива рекорди

Американскиот претседател Доналд Трамп во саботата го гледаше филмот „Џокер“ во салата за проекции во Белата…

КАТИЦА НА КАЛАЈЏИЕВ: „Што му фали“, откако ја прашал “Што ти треба дружењето со Боки”

Зрелоста на Македонија како правна држава е во прашања. Определени погрешни претстави се добиваат од сензационалните…