Видео од запаленото “BMW” во центарот на Скопје

Вчера вечер во центарот на Скопје, кај ТЦ Зебра, било опожарено возило BMW7. Автомобилот бил регистриран…

Се разбуди по 12 години во кома: Ги отвори очите и изговори нешто што ги шокираше сите

Мартин Писториус од Јужна Африка бил типично момче кое обожувало да си игра со разни уреди,…

Шок снимка од судирот во Собранието на Црна Гора: Пратениците на ДФ уапсени, премиерот Марковиќ побегнал од салата

Во Собранието на Црна Гора дошло до судир по кој црногорскиот премиер Душко Марковиќ, како што…

Секое утро започнете го со сок од ѓумбир – го лекува целиот организам на дури 7 начини

Ѓумбирот е еден од најпопуларните зачини во светот, особено во Азија. Содржи соединение наречено гингерол кое…

ПОМАЛКУ ОД ПОЛОВИНА МАКЕДОНЦИ СЕ ОПТИМИСТИЧНИ ДЕКА 2020 ЌЕ БИДЕ ПОДОБРА ОД 2019 ГОДИНА

  Помалку од половина Македонци се оптимистични дека 2020 ќе биде подобра од 2019 година и…

(Видео) Голема потера во Србија – со хеликоптери и со кучиња се трага по педофил кој грабнал 12-годишно девојче

Голема потера е во тек во близина на Ниш, Србија, каде што полицијата и војската со…

Заев: Ќе се отпишуваат камати и старите долгови ќе се плаќаат на рати

„Граѓаните се влезени во еден „пекол“, во еден бесконечен лавиринт од кој тешко ќе можат да…

МАКЕДОНЦИ ПРЕТЕПАЛЕ ГРК ВО РЕСТОРАН ВО МЕЛБУРН ПОРАДИ ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ ШТО ГО ВЕЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Тензиите помеѓу локалната грчка и македонска заедница околу слика на еден фејсбук статус на која градоначалничка…

СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ НА ЕУ, НА ГАЛИЧИЦА ДОНЕСЕНИ ПРВИТЕ ЕЛЕНИ

Во националниот парк Галичица пристигнаа првите елени, кои се сместени во репродуктивен центар, изграден специјално за…

Пуштен во употреба првиот тач семафор (ФОТО)

Граѓаните се малку скептични за начинот на кој функционираат овие уреди, велат дека сè уште незнаат…