Македонија специјален гостин на НАТО Самитот – препознаена како иден рамноправен член

Македонската делегација предводена од премиерот Зоран Заев присуствува во Лондон на НАТО самитот за демонстрација на…

Пендаровски: Од сите пратеници до сега, само Амди Бајрам лежеше затвор!

Пендаровски констатира, дека од сите пратенички состави досега во Македонија, само Амди Бајрам лежел затвор. Во…

Апасиев: И во Рим вака се облекувале на судења, во црна траорна облека за да предизвикаат сожалување

Обвинетите во Рим, сосем спротивно од познатите бели тоги, најчесто се облекувале во ЦРНА траорна облека…

Пендаровски: СЈО имаа третман на бубрези во лој, а Јанева ја прокоцка шансата дружејќи се со „пробисвети и претпоставени криминалци”

Не станува збор дека финансискиот надоместок бил тенок или слаб, напротив во СЈО имаа третман на…

Пендаровски лут на Макрон: Имам селфи со него, да имавме датум можеби ќе го објавев

Во однос на средбата со Макрон, претседателот Стево Пендаровски вели дека била плодна и се разговарало…

Боки 13 тврди дека допрва ќе се одмотува клопчето за „Рекет“, вели се е снимено кој го зел куферот со 1,5 милион евра

На јавната обвинителка не ѝ е првпат да етикетира, но јас живеев за денот кога ќе…

Филмски почеток на судењето на деценијата: Едно признание и најава за разоткривање на вистинските организатори на рекетот

Денот почна во неизвесност дали воопшто ќе стартува случајот „Рекет“, заврши со едно признание на вина…

Трамп до Макрон на Самитот во Лондон: Изјавата за НАТО ти е непристојна

 По интервјуто за „Економист“, Макрон објасни дека НАТО треба да се фокусира на проблеми, кои не…

Русковска до Јанева: Не си згрешила од наивност и осаменост, туку од алчност (видео)

Театрален почеток на судењето  ,,Рекет”.За Рускоска Јанева влегла во филмот на Чарлиевите ангели. Чарлиеви ангели, глумци…

Заев: На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова македонско винце

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој…