Заев се дружи со Трамп и Столтенберг (фото)

Премиерот Зоран Заев кој учествува на Самитот на НАТО во Лондон, на својот фејсбук профил објави…

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот…

Објавен „тизер“ за најновиот Џемс Бонд (видео)

Филмот е сниман во Лондон, на Јамајка, во Норвешка и Италија. Премиерата е закажана за 3.…

Хороскопски знаци на кои ѕвездите им се наклонети до крајот на оваа година

Овен Остатокот од 2019-та година ќе ви биде како прошетка во парк. Ќе ги минувате деновите…

СИНОТ НА РАМА ПРЕД ДА ЈА ИЗГУБИ ВЕРЕНИЦАТА БОЛЕДУВАЛ ОД РАК

Грегор Рама, синот на албанскиот премиер Еди Рама, кој ја изгуби вереницата во неодамнешниот земјотрес во…

Трамп си замина од НАТО самитот по објавените снимки од озборувањето, и го нарече Трудо дволичен (видео)

По снимките што појавија во јавност на кои се гледа како лидерите на некои од најважните…

Вучиќ: Србија немаше да биде бомбардирана доколку Путин беше претседател во 1999 година (видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ по денешната средба со рускиот претседател Владимир Путин оцени дека односите меѓу…

Анкета со изненадувачки резултати: Германците не ги сакаат Американците, туку Русите

Повеќето Германци сакаат да се намали ослонувањето на американската одбрана, а сакаат поблиски врски со Русија.…

МПЦ до Шилегов: Не се мешај во црковни работи, слави си Божик кога сакаш, радоста е наша и на верниците, а не на политичарите (видео)

На Петре Шилегов не му е јасно како е можно да има божикен пост и да…

Апелација му ја отфрли жалбата, Боки13 ќе се брани од притвор

Апелациониот суд Скопје денеска ја отфрли како недозволена жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“,…