Џереми Кларксон до Грета: Замолкни и врати се во школо

Џереми Кларксон и порача на Грета Тунберг да „замолкне и да се врати во школо“. Водителот…

Титовата „лаѓа“ однесена на ремонт – популарниот „Галеб“ ќе стане музеј (видео)

Титовиот брод „Галеб“ со помош на три реморкери е одвлечен од пристаништето во Риека во бродоградилиштето…

По дружбата со Трамп и Столтемберг се врати во реалноста, локални жени му се „пуштија“ на Заев во Волково (видео)

Повозразни припаднички на понежниот пол како локални жители вербално го нападнаа премиерот Зоран Заев и не…

Според организацијата на филмските критичари од Њујорк, „Медена земја“ е најдобриот документарец во светот за 2019

Организацијата на филмски критичари од Њујорк  (New York Film Critics Circle – NYFCC) го избра „Медена…

Јовески целосно го презема СЈО

Собранието треба да ја разреши тримесечната криза во СЈО. Владеачките СДСМ и ДУИ предлагаат законски измени…

МАКРОН: Не бев само јас против преговори со Скопје, а прашајте ги Србите дали им се подобри животот по отворањето на преговорите со ЕУ

Францускиот претседател уште еднаш повтори дека е против отворање пристапни преговори пред реформите на преговарачкиот процес.…

Радев: Во НАТО државите не сѐ рамноправни, поделени сѐ на произведувачи и купувачи

Бугарскиот претседател Румен Радев им порача на лидерите на земјите членки на НАТО, дека иднината на…

Разрешен случајот со масакрираните кучиња во Аеродром

Вчера бил приведен убиецот на Гоца и Макс – двете кучиња од населбата Аеродром кои беа…

ДА ТИ ЗАЛЕДИ КРВТА: Погледнете колку траеше земјотресот во Албанија (видео)

На 26 ноември, Драч и околината беа погодени од страшен земјотрес од 6.4 степени според Рихтеровата…

Москва – Лас Вегас – Скопје: Три приказни за зелените булевари

Нема град во централно градско подрачје без свој парк или барем некакво зелено шеталиште. Но булевари…