Ацо Кабранов: Точно е дека некој ми се јавуваше со измутиран глас и ми се закануваше, но истото му се случуваше и на Боки

Фејсбукс статус на Ацо Кабранов, новинар и уредник, во кој раскажува за јавувањата по телефон што…

Евтин стан во Берлин- Сѐ појавиле 1.749 луѓе за да го изнајмат (видео)

Ако од какви било причини се прашувавте колку е тешко да се најде прифатлив стан во…

Радост за најмладите: Светна новогодишната елка на плоштад

Новогодишната елка, која сите ја очекувавме, светне денеска, кога беше отворен и Винтерлернд. Палењето на светилките…

Сериозен „удар“ за Османи од Венецијанската Комисија – Да се преиспита законот за јазици

Венецијанската комисија донесе мислење со кое ги повикува властите на  Македонија да го преиспитаат Законот за …

Боки 13 до Камчев: Oперациите вo „Систина“ не ви се успешни

Присутните се смееја во судницата на рочиштето за случајот „Рекет“ кога Бојан Јовановски почна да го…

Боки направи хаос во кривичен: Најави свои АУДИО бомби, го праша Камчев дали се сеќава во кој контекст зборувале за Русковска во неговиот дом

Бојан Јовановски му поставуваше прашања на сведокот Орце Камчев. А последното прашање на Боки 13-ка направи вистински…

Камчев: Сопствениците на Пелистерка и Тинекс исто така беа уценувани од Боки 13

Бизнисменот Орце Камчев како клучен сведок во случајот „Рекет“ пред судот тврди дека не само тој,…

Натпревар во најскапи новогодишни елки: Во Њујорк е со три милиона кристали „Сваровски“

Во светот завладеа новогодишната еуфорија, а најскапите и најнеобични елки веќе се на своите вообичаени места.…

Глечерите на Нов Зеланд се обоија во црвено поради пожарите во Австралија

Една од највпечатливите последици од големиот број пожари што сè уште дивеат низ Австралија е тоа…

Министерот Филипче бил во домот на Боки 13 на еден од состаноците со Камчев

Во домот кај Бојан Јовановски, на една од средбите кои ги имал со Орце Камчев и…