Комплетирано купатилото од Охридско, извадени се две казанчиња

Нуркачкиот Центар Акватек продолжува да го чиcти Охридското Езеро од отпaдот кој го фpлаат нeсовесните гpaѓани.…

Претрпе брутален нокаут и остана без дел од усната (вознемирувачко видео)

Во главната борба на вечерта на УФЦ приредбата во Вашингтон, Жаирзињо Розенструик го нокаутира Алистер Оверем…

КОД: Што пронајде полицијата во домот на пратеничката Фросина Ременски? (видео)

Код истражуваше што се пронајде полицијата во домот на пратеничката Фросина Ременски осомничена во предметот Рекет.…

Трамп: Зошто Светска Банка и позајмува пари на Кина, кога и вака се премногу богати

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ја повика Светска Банка да престане со позајмувањето пари на Кина.…

Мачор доби работа на Филозофскиот факултет во Осијек

Мачорот Џиво доби работа на Филозофскиот факултет во Осијек. Тој се вработи во библиотеката на Филозофскиот…

Две нови награди за „Медена земја“ во Лос Анџелес

Признанија за кинематографија и наградата „Паре Лоренц“ Македонскиот документарен филм „Медена земја“ ја освои наградата за…

10 ГОДИНИ ГО КРИЕЛА ЉУБОВНИКОТ НА ТАВАН: Следел уште поголем шок, а тоа некогаш бил најголемиот скандал во целата земја!

Родена далечната 1880 година, некаде во Германија, Волбург „Доли“ Остерих била вплеткана во еден од најбизарните…

[Видео] Снимени 42 депонии во Националниот Парк „Маврово“

За да се обелодени и актуелизира сериозноста на повеќедеценискиот проблем со дивите депонии во Националниот парк…

Како ќе се извлече овој камионџија? Навигацијата го однела во тесна уличка, па сега се обидува да излезе од замката

Сарајлиите кои утрово во близната на Католичкиот богословски факултет забелажале чудна сцена, биле сведоци на истата.…

Тито го киднапираа 13 денови, а кога се врати не беше истиот човек“: Последната исповед на Јованка Броз

На денешен ден пред 95 години е родена Јованка Броз, првата дама на СФРЈ, сопругата на…