Промени во Саудиска Арабија: На жените ќе им биде дозволено да влегуваат во ресторани од истиот влез како и мажите

Рестораните во Саудиска Арабија повеќе нема да мора да имаат посебни влезови за жени и мажи,…

Камчева утре ќе сведочи како на Катица и носела 350.000 евра во кутија за кондури

На третото продолжение за „Рекет“ закажано за утре треба да се појави Ана Камчева, сопругата на…

Заев, Шекеринска и Џафери слетаа на носачот на авиони „Хари Труман“

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и претседателот на Собранието Талат Џафери…

Хорор на Нов Зеланд: Вулканот проработил додека имало туристи во кратерот! Пет загинати, повеќе од 20 исчезнати

Најмалку 5 лица загинале, а повеќе од 20 се водат како исчезнати, во ерупцијата на вулкан…

Хаос во Санкт Петербург, евакуирани училишта и болници кои добиле закана за поставени бомби

Десетина болници и неколку училишта во Санкт Петербург денеска добиле закани за поставени експлозивни направи, соопштија…

Приведено лицето кое преку Фејсбук на Заев му порача дека „го чека на нишан“

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против 49-годишен скопјанец, поради објавени сериозни закани по…

Руски вселенски товарен брод донесе новогодишни подароци на Меѓународната вселенска станица (видео)

Товарниот брод „Прогрес“ донесе на станицата бензин, опрема и разни други товари. Рускиот товарен вселенски брод…

Ерупцијата на вулкан во Нов Зеланд фатална за најмалку 5 лица, има и исчезнати (видео)

Најмалку пет лица загинаа и 20 се повредени, додека неколкумина се водат како исчезнати во денешната…

Студија: Со порастот на температурите во океаните снемува кислород

Климатските промени и загадувањето го истиснуваат кислородот од океаните, заканувајќи се за опстанокот на многу видови…

Албанските партии ги „рушат“ препораките за Законот за јазици на правните експерти од Советот на Европа

Венецијанската комисија не требало да се повикува на употребата на јазикот на малцинствата во Европската Унија,…