Шекеринска мислела дека тоа на авионот на НАТО било нашето знаме

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот…

Над милијарда луѓе во светот немаат лични документи

Можноста да користиме основни права и привилегии, како што се гласање, возење, сопственост на дом и…

ГРУБИ: Од Господ ни е дадено правото на употреба на албанскиот јазик

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е…

Тројниот пакт и сојузот на Југославија со Хитлер: Траеше само 2 дена, но дали можеше да нѐ спаси од војната?

Трите фашистичко – нацистичко – империјалистички сојузници, Италија Германија и Јапонија на денешен ден 1940-та година…

Мигранти провоцирале на парада, па го извлекле подебелиот крај: Учесниците маскирани во ѓаволи ги претепале со палки

Секоја година во Јужен Тирол граѓаните маскирани во таканаречени крампуси дефилираат на улиците, а на почетокот…

Личноста која на Заев од раце му ја одзеде Нобеловата награда за мир

Добитникот на овогодишната Нобелова награда за мир, премиерот на Етиопија, Абиј Ахмед денеска изјави дека неговите…

Шекеринска: Овој носач, овие авиони, овие војници сѐ и наши

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со претседателот на Собранието,…

Владата се опамети: Го повлекува законот, со кој пазарџиите требаше да вадат лиценци за да продаваат на тезгите

Владата на денешната седница го прифатила предлогот на министерството за економија законот за трговија на зелените…

Дуковски: Има контрадикторности во сведочењата, не знам дали Камчева се сретнала со премиерот

Има контрадикторности во изјавите на сите сведоци, рече Сашо Дуковски, адвокат на првообвинетиот во „Рекет“, Бојан…

Камчева: Боки ми рече „За два дена ќе го уапсат Мијалков“, и така и беше

Освен дека Бојан Јовановски му барал пари на Орце Камчев со образложение дека ќе му помогне…