Касами: Ако ВМРО-ДПМНЕ коалицира со ДУИ по изборите, Груевски ќе биде премиер (видео)

Лидерот на БЕСА Биљал Касами во вечерашното издание на „КликПлус“ кажа дека доколку ВМРО-ДПМНЕ после избори…

Русковска: Не верувам дека имало ГПС во торбата со пари

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Рекет“ отворија нови дилеми, а особено внимение…

Путин: Не престануваат обидите за ревидирање на европската историја

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека обидите за искривување на историските вистини не престанале, и кон…

Заев: Немаме намера да се враќаме назад, препораките од Венецијанската комисија мора да се следат

Немаме намера да се враќаме назад. Имаме намера секојпат правата коишто се добиени да ги гарантираме,…

Кандидат за најдобар газда во светот: На вработените им поделил божиќни бонуси од 50.000 долари

Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божиќни бонуси, меѓутоа основачот и…

ЈО проверува кој снимал и како се појавија новите „бомби“ на Јутјуб со гласот на Камчев

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори постапка по допрен глас за…

Популарниот магазин Тајм ја избра Грета за личност на годината

Секоја година овој магазин ја бира највлијателната личност, движење или идеја кои оставиле најголема трага во…

Објавени аудиоснимки поврзани со „Рекет“: „Не знам, куферот со пари не е кај Заев“

На јујтуб каналот „U6e Big“ се појавија нови аудио-записи поврзани со случајот „Рекет“. На нив се…

НОВА „БОМБА“: „Со Зоки биле во Милано, овој нашиов се плеска со него?“ (аудио)

Во шестата снимка која денес беше објавена на Јутјуб каналот, а на која се слуша глас на…

Петок да се работи четири часа, брилијантна идеја на ДУИ

Петок да се работи со половина работно време односно најмногу до 13 часот за вработените да…