Извршителите си ги затворија канцелариите – „им го скршија срцето“ на граѓаните

Најголем дел од канцелариите на извршителите денеска беа затворени во знак на револт од најавениот Предлог тарифник на…

Заев прифаќа „шпицен кандидат“ ако Мицкоски прифати една изборна единица (видео)

Премиерот Зоран Заев е подготвен да го прифати предизвикот на Христијан Мицкоски и двајцата да не…

Градоначалник и мобинг врз хигиеничарка: Ќе ме избрка ама не можам повеќе

Подобро одете си сами отколку јас да ве избркам била првата реченица со која градоначалникот на…

Исповед на родителите кои ги праќаат децата преку граница во Америка: Го пратив моето 7-годишно дете само

Многу родители од Мексико и Хондурас ги праќаат своите деца самостојно да ја минат границата со…

СТОИЛОВ ДОБИ УЛИЦА: Булевар Столе Стоилов 5

Пред две години Столе Стилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како…

КИНА ЌЕ НЕ „ЧАСТИ“ 100 АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА: Откако не се продаде „Мерцедесот“ за да се купат возила, Кинезите решија да ни донираат

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во улога на национален координатор за странска помош имаше средба…

Тарифата на извршителите ќе се намали од 1.000 на 300 евра

Новиот тарифник што го предлага Министерството за правда, а треба да се најде на владин дневен…

Германците сметаат дека Трамп е поголема опасност отколку Путин и Ким Џонг-ун

Над две илјади Германци во анкета сметаат дека американскиот претседател Доналд Трамп е поопасен од Владимир…

Шкариќ: Со поддршка од 65 пратеници измените на Изборниот законик ќе бидат легитимни

Доколку измените на Изборниот законик што предвидуваат една изборна единица и отворени листи добијат поддршка од…

Заев: Ако опозицијата ги кочи законите можно е да не поднесам оставка и да нема избори

Јас сум првиот што секогаш го почитува дијалогот и сега имам намера целосно да го испочитувам,…