Како изгледаа летните одмори во поранешна Југославија

Сезоната на летните одмори е веќе пред нас, а просечното македонско семејство и оваа година размислува…

Покрената е петиција: До сега 110.000 луѓе бараат Кијану Ривс да биде прогласен за личност на годината

Кијану Ривс веќе некое време е една од омилените холивудски ѕвезди, а тоа обожување на славниот…

Европа на удар на рекордно висок топлотен бран: Франција инсталира привремени фонтани и помали јавни базени ширум земјата

Интензивен топлотен бран пристигнува во Европа наредните денови, а се очекува да бидат срушени и многу…

Прекрасни реклами од поранешна Југославија кои ќе Ве вратат назад во времето

Во 50 – те и 60 – те години од минатиот век, некои од најпопуларните југословенски…

Тропски горештини: Џиџи Хадид (галерија)

Американката Џиџи Хадид е еден од најреспектираните модели на својата генерација. Со само 24 години, таа…

Шокантни слики од Карибите: Се појавуваат острови од отпад

Фотограф ни покажа дека штетата во океаните е веќе направена. На фотографиите се гледа како во…

Чернобил во серија и Чернобил во реалностa

И покрај огромната популарност на серијата и големиот број на позитивни коментари, има и такви кои…

Се сеќавате на овие производи од Југославија? (ФОТО)

Во прилог ви претставуваме неколку производи од бившата држава што сигурно ќе ве вратат ве своето…

На Бабиш не му е јасно: Што повеќе пари вложуваме во народот се повеќе се незадоволни

„Што повеќе пари владата вложува во плати, инвестиции, наука и истражување се повеќе луѓе се незадоволни“…

Запознaјте го најпопуларниот хотел на Instagram – Qasr Al Sarab Desert Resort by Anantara

Многу луѓе го користат Instagram за да ги најдат туристичките дестинации за да ја посетат и…