Освен Германија уште една европска земја очајно бара работници

Не е само Германија, и Австрија бара работници. Земјата има потреба од десет илјадници работници во…

Шилегов: Загубивме голем другар, драг пријател, спортска легенда и идол на многу генерации

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на  комеморативната седница за Благоја Георгиевски-Буштур, во организација…

Оскари 2020: Нови презентери, Кијану Ривс, Пенелоп Круз и Шија Ла Баф

Во очекување на 9-ти февруари, Ноќта на Оскарите, се појавија нови имиња на листата на презентери.…

„Рекет“ – Катица имала боксерска вреќа, а Боки 13 поседувал пиштоли

Во кривичниот суд на судењето за предметот „Рекет“ и денеска беа презентирани материјални докази. Од фотографиите…

Измамници од жена зеле 10.000 евра откако ја излажале дека ќерка и направила сообраќајка

Скопјанка на возраст од 43 години во попладневните часови на 29 јануари во полиција пријавила дека…

Дали маските навистина помагаат за заштита од загаден воздух и вируси

Луѓето носат маски на лицето, обидувајќи се да се заштитат и да не вдишуваат чад. Исто…

(Видео) Дебата: Како во законот освен производителите, корист да имаат и консументите на канабисот

Пациентите на кои им е потребно маслото од канабис се сосема заборавени во предлог-законот за опојни…

Конечно убави вести! Првите пациенти излечени од корона вирусот: Имале опасно воспаление на белите дробови, а еве што е клучно за оздравување

Кинеските провинции и општини денес објавија дека повеќе пациенти кои се заразени со новиот корона вирус…

Хеликоптерот во кој загина Коби имал сериозни недостатоци кои можеле да спречат трагедија

Неколку дена по смртта на Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица во хеликоптерската несреќа…

Што се случува со телото под влијание на корона вирусот?

Сè повеќе луѓе се заразени со корона вирусот, а расте и бројот на заболени. Во ова…