Срцепарателни глетки: Во големите пожари во Австралија најмногу страдаат животните (фото)

Во пожарите кои веќе со недели траат во Австралија загинаа милиони животни, а стотици илјади се…

Иран: Трамп е терорист во одело

Иран денес го прогласи американскиот претседател Доналд Трамп за „терорист во одело“ откако тој се закани…

Бигорски манастир: „Бадниково” гранче не е христијански обичај

​Во народната традиција, празнувањето на христијанските празници е секогаш проследено со разни обичаи и обреди, нешто…

Првични резултати: Зоран Милановиќ е претседател на Хрватска

Новиот претседател на Хрватска е Зоран Милановиќ, покажуваат првите неофицијални резултати од вториот круг на претседателските…