Расел Кроу не отиде да го прими „Златниот глобус“ бидејќи се бори со пожарите

Расел Кроу не беше во Беверли Хилс за да го прими Златниот глобус за најдобар актер…

Ефто Пупиновски: Ни нема надеж, и јас го наполнив плоштадот во Охрид, а вие Дино ова… Дино она…

(Фејсбук статус на естрадниот уметник Ефто Пупиновски) “МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН Самиот да се ставаш како граѓанин од…

Гинекологот на Монро: Мерилин му роди ќерка на Кенеди!

Тврдењето на гинекологот на познатата актерка Мерилин Монро кој пред многу години рече дека Мерилин после…

Како се празнуваше Бадник и коледе по скопските маала во минатото

Останати ни се сеќавања од детството кога за Бадник се палеа огнови по скопските маала, се…

Ново видео за божиќна каланда – коледарска песна „Христос се роди денес“

Видео записот за божиќната каланда – коледарска песна „Христос се роди денес“, е веќе во завршна…

Адвокатот Даути бара да ја води одбраната за ТНТ на албански јазик

Адвокатот Мерџан Даути денеска преку медиумите јавно побара Основниот кривичен суд да му овозможи одбраната во…

Австралија: Пожарите „проголтаа“ 8.000 коали, околу 480 милиони загинати животни

Опустошена е голема површина, причинета е огромна материјална штета, илјадници луѓе се евакуирани, добар дел од…