Наместо во модерен скијачки центар Попова Шапка се претвора во депонија (фото)

На социјалните мрежи се појавија фотографии од ѓубре кое ја претвора Шар Планина во депонија. Ова…

„Икеа“ ќе плати 46 милиони долари за смртта на дете врз кое падна нејзин шкаф

Шведската компанија за мебел „Икеа“ се согласи да плати огромна отштета на семејство од Калифорнија, чие…

Чадот од австралиските пожари стигна дури до Аргентина

Чадот од шумските пожари во Австралија мина преку Тихиот океан и стигна до градовите во Јужна…

Груевски: Македонија мора повторно да ја направиме праведна земја, посакувана за живот а не за заминување

Избеганиот експремиер Никола Груевски преку Фејсбук повторно ги коментираше политичките состојби во државата. На крајот на…

Повеќе од илјада верници во Бигорски манастир

Манастирот „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир, беше претесен да ги прими сите верници кои…

Во стампедо на погребот на генералот Сулејмани загинале 35, а повредени се 48 луѓе (видео)

Иранската државна телевизија објави дека на погребот на генералот Касем Сулејмани, кој загина во Ирак при…

Иран: Разгледуваме 13 сценарија за одмазда, ќе има историски кошмар за Американците

Иран разгледуваше 13 „сценарија за одмазда“ поради американскиот воздушен напад во кој загина иранскиот генерал Касим…

Тајната на апокалипсата која доаѓа “лежи“ во египетските пирамиди! Алармантно предупредување на научниците по откривањето на гробницата

Опишувајќи го пропаѓањето на Старото кралство Египет, археологот кој го пронашол гробот на еден од владателите…

Државниот врв и политичатите на литургии по повод Христовото раѓање- БОЖИЌ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска, по повод христијанскиот празник Христовото раѓање – Божик,…

Луѓето со неверување ги гледаат фотографиите од Бред Пит на доделувањето на Златниот глобус: “Дали е можно вака да изгледа?”

Бред Пит се појавил на овогодишното доделување на Златниот глобус, а луѓето се шокирани од неговиот…