ВО ДВЕТЕ НАПАДНАТИ БАЗИ ВО ИРАК ИМАЛО И МАКЕДОНЦИ

Во базите Аин ал Асад и Ербил во моментот се наоѓаат повеќе десетици македонски граѓани кои…

Американците знаеле дека ќе бидат нападнати: Иранците направиле една грешка

Иранските власти ги известиле своите ирачки колеги дека ќе бидат лансирани ракети кон американските воени бази,…

ЗА СЕКОЕ РЕЦИКЛИРАНО ШИШЕ ЖИТЕЛИТЕ НА ЦЕНТАР ЌЕ ДОБИВААТ ПО 1,5 ДЕНАР

Машини за рециклирање на пластични и стаклени шишиња преку кои ќе се добиваат пари за паркирање,…

Доаѓа, доаѓа, третата доаѓа: Погледнете го моментот кога иранската ракета ја погодува американската воена база!

„Доаѓа, доаѓа, третата доаѓа“, може да се слушне на драматичната снимка која го покажува моментот на…

УЈП со кривични пријави против неколку фирми поврзани со Боки 13

Управата за јавни приходи подготви кривични пријави против три правни субјекти за затајување данок во висина…

Јапонскиот пасош најсилен во светот, македонскиот на 47. место

Најсилниот пасош во светот е јапонскиот, чии сопственици можат да патуваат без виза во 191 земја,…

Браќа исламски терористи предизвикале пожари во Австралија

Австралиските медиуми објавија дека полицијата ги уапсила браќата Фади и Абрахам Зреика, тинејџери, со обвинение дека…

Иран: Во вчерашниот напад убиени се 80 американски војници (видео)

Иранската државна телевизија денеска објави дека најмалку 80 „американски терористи“ се убиени во иранскиот напад врз…

Украински авион се урна по полетувањето од Техеран, загинаа 176 лица

Украински авион „Боинг 737“ со 176 лица се урна кратко време по полетувањето од аеродромот во…

СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ИРАН: Техеран да размисли кога го напаѓа стратешкиот партнер на С. Македонија

Воопшто не е добро кога се напаѓа најважниот стратешки сојузник на С. Maкедонија, САД. Нападот врз…