ИРАН: Нелогични се тврдењата дека украинскиот авион бил погоден со ракета

Шефот на иранската Организација за цивилна авијација, Али Абеџадех, денеска ги демантираше, како што кажа, „нелогичните…

Грета Тунберг против Федерер

Младата шведска активистка Грета Тунберг ги поддржа 12 демонстранти кои се појавија на суд, откако одбија…

САД преплавени од лажни СМС пораки со повик за регрутација во армијата

Армијата на САД ги предупреди Амерканците да не подлегнуваат на „лажни СМС пораки“ со погрешни информации…

Људмила, сопругата на пожарникарот од Чернобил, ја открила вистината за нивната приказна – што навистина се случило?

Светот полуде по ТВ серијата на “HBO”, “Чернобил”, која ги прикажа настаните и контекстот на една…

ОВА НЕ Е КРАЈ-СЛЕДУВА ЛИ ТОТАЛНА ВОЈНА: Командант на иранската гарда најави уште пожестока одмазда кон Америка

Kомандантот на иранската револуционерна гарда, Абдула Араги, изјави денеска дека Иран наскоро ќе се одмазди уште…

Mасовна евакуација поради големите пожари: „Имате 5 минути“

Австралиските власти повикаа на нова масовна евакуација на населението кое живее во густо населената југоисточна Австралија,…

5 факти за сарказмот – највисоката форма на интелигенција

Сарказмот е најниска форма на духовитост, но највисока форма на интелигенција, вели Оскар Вајлд. Можеби требаа…

15 скриени правила на кармата – она што одбивате да го прифатите, ќе стане уште поинтензивно

Овие скриени правила на кармата се длабоко вметнати во нашите души и срца, но ние често…

Јапонец се венчаше со холограм, потрошил 17 илјади долари за свадбата (видео)

Акихико Кондо, 35-годишен администратор на училиште во Токио, стапи во брак со холограм. Неговата нова „сопруга“…

Ирански експерти тврдат дека украинскиот авион се обидел да се врати на аеродромот во Tехеран

Украинскиот патнички авион што се урна вчера во Иран не сигнализирал дека има проблем, но се…