Колективна радост за „Медена земја“: МКЦ организира групно гледање на Оскарите

„Оскари во МКЦ (пренос во живо)“ – вака е насловен настанот кој Младинскиот културен центар во…

Среќни броеви на секој хороскопски знак

Без разлика кои сте, сигурно имате среќен број. Можеби тоа е бројот на вашиот стан од…

Шеќерот влијае на спиењето многу повеќе отколку што претпоставувате

Не е тајна дека шеќерот е нездрав, но тоа не спречува речиси никого да го стават…

Mоќен пијалок за убава, здрава и мазна кожа

Празниците се зад нас и време е за детоксикација на организмот. Убава, негувана и мазна кожа…

Сулејмани планирал напади во три балкански земји

Убиениот ирански генерал Касем Сулејмани наводно планирал напади во Германија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Кенија, Бахреин…

Ракетен напад врз ирачка база во која има и американски војници

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која…

Лазаров до навивачите: Извинете, заслужуваме секаква критика

„Одигравме под нивото. Направивме многу грешки и промашивме многу изградени шутеви. Австријците нè изненадија со одбраната…

По 22 години, македонските ракометари елиминирано во прва фаза на Европско првенство

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Австрија со пораз од домаќинот со…

Иран: Први апсења поради рушењето на украинскиот авион

Иран соопшти дека државните власти привеле неколку лица поради поврзаност со случајното рушење на украинскиот патнички…

Јапонскиот милијардер Маецава бара жена со која ќе патува до Месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маецава бара животна сопатничка која би одела со него на вселенското патување до…