Романка на 42 години го роди своето 20-то дете

Џорџиана Вакару, 42-годишната Романка, на почетокот од годината по 20. пат стана мајка. – Сите 20…

ВО СРБИЈА ОГРОМНА ЗАГАДЕНОСТ НА ВОЗДУХОТ, АЛАРМАНТНО ВО ВАЉЕВО, А БЕЛГРАД ПРВ ВО ЕВРОПА

Најновите податоци на сајтот Ер Вижуал, кои го прикажуваат загадувањето во светот, покажуваат дека индексот на…

МИЦКОСКИ: Ќе истражиме и ќе кажеме како избега Груевски

Запрашан дали ќе го пречека со фанфари Никола Груевски на аеродромот ако неговата партија победи на…

„Медена земја“ пиратски пуштен на јутјуб

Документарецот „Медена земја“ кој завчера доби 2 номинации за Оскар, синоќа е пиратски пуштен на Јутјуб.…

Четириесет и пет пријавени за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Четириесет и пет лица досега се пријавени за учество во традиционалното спуштање на крстот во Вардар…

Според хороскопот: Кој е вашиот среќен ден во 2020-та?

Секој хороскопски знак има по еден најсреќен ден во годината, а токму вашиот ќе го пронајдете…

Убиениот ирански генерал планирал терористички напади и на територијата на БиХ

Предлогот резолуцијата на американскиот Конгрес, која ќе го признае учеството на припадниците на армијата и разузнавачката…

Времеплов за оние кои не знаат што беше Југославија(видео)

Историските датуми поврзани со СФРЈ -Социјалистичка Федеративна Република Југославија, како што е денешниот 25 мај, кој…

Месечен надоместок за уште 1.000 стечајци до пензионирање

Со последните измени опфатот на стечајни работници коишто ќе бидат материјално обезбедени до нивно пензионирање се…

Алко-тестот може да погреши во два случаи: „Испив две мали пива, а алкометарот покажа 4.19 промили! Веднаш се сетив кој е “виновникот“ за тоа…“

Кога ќе ве запре сообраќаен полицаец и ќе бара да “дувате“ во алкометар, а не сте…