Научниците докажале дека богатите просечно живеат 10 години подолго отколку сиромашните

Богатите луѓе кои се  здрави, живеат во просек од десет години подолг живот од помалку богатите…

Научници открија ,,пустина” среде Тихиот Океан

Јужнопацифичкиот вител е една од петте најголеми океански струења на нашата планета и се наоѓа, како…

Ако ги имате овие симптоми на вашето тело очајно му треба одмор

Повеќето од нас размислуваат за својот следен одмор, уште првиот ден при враќањето на работа. Но,…

Природен антибиотик ја отстранува болката во грлото како од шега

Отежнато голтање, болка во грлото и гребење се само некои од асимптомите на воспаление на грлото…

Барбара Броколи: Следниот Џејмс Бонд може да биде црнец, ама нема да е жена

Наредниот глумец во улогата на Џејмс Бонд може да биде „од која било боја“, но сигурно…

АХМЕТИ: Одбив понуда за поделба на Македонија оти тоа е многу штетно за Албанците, но и за Македонците

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека имал понуд за поделба на Македонија врз етнички линии,…

Чуден симбол на раката на демократски кандидат за претседател на САД

За време на дебатата одржана на Си Ен Ен меѓу демократските кандидати за претседател на САД,…

„Бургер Кинг“ му понуди работа на принцот Хари

Глобалниот синџир за ресторани за брза храна „Бургер кинг“ му понудил работа на британскиот принц Хари,…

Михаил Мишустин стана новиот премиер на Русија

Во Думата, долниот дом на рускиот парламент, денеска се гласаше за нов премиер. Михаил Мишустин доби…

Дубаи го добива највисокиот хотел на светот (видео)

Дубаи е градот кој е познат по паметните градби и блескавите кули, ќе стане дом на…