Видеото од тепачката за крстот во Брегалница за неколку часа е прегледано над 150.000 пати (видео)

Денеска на христијанскиот празник Водици, уште еднаш се случи филмот на Теона Митевска ,,Господ постои, името…

Празнична тепачка во Штип, крстот остана кај владиката

Закани, туркање,влечење и непристојни зборови за во чии раце да биде крстот. За среќа, инцидентот што…

КОЛКУ СОВРШЕН ФИЛМ ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец…

ДИРЕКТОРОТ НА „ДРИСЛА“ ГОРАН АНГЕЛОВ УВЕЗУВАЛ ОПАСЕН ОТПАД ВО БУГАРИЈА ОД ИТАЛИЈА

Директорот на депонијата „Дрисла“ Горан Ангелов преку негова фирма во Бугарија „Блацион“ ООД извршил увоз на…

26-годишниот Кристијан Ниноски го извади крстот од водите на Вардар

Најсреќниот учесник на Водици е 26-годишниот  Кристијан Ниневски од Скопје кој го извади крстот од водите…

Прекрасната Атиџе и „Медена земја“ против алчните луѓе што го уништуваат светот

Медена земја е бисер на македонската кинематографија кој досега собра бројни награди низ целиот свет, а…

ОД КОЛЕКТОРОТ ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ПРИ ЧИСТЕЊЕТО СЕ ВАДАТ ТУЛИ И БЕТОНСКИ АРМАТУРИ

По три децении конечно почна чистењето на колекторот за заштита на Охридското езеро од отпадни води.…

Петар од Охрид беше најсреќниот – по петти пат го фаќа крстот

Најсреќен меѓу стотината верници кои утрово се фрлаа по Светиот крст во осветените води на Охридското…