8 фотографии што предизвикаа теории на заговор

Велат дека сликата вреди 1.000 зборови. Но колку се точни овие зборови е сосема друга приказна.…

Данинг-Кругер ефект: Кога неспособните се убедени дека се способни

Дури и ако никогаш не сте слушнале за ефектот Данинг-Кругер, сигурно сте го виделе: неискусен политичар…

Атиџе ќе добие работа во Општина Лозово и ќе сними две песни

Градоначалникот на општина Лозово, Ацо Велковски, објави дека Атиџе Муратова од филмот „Медена земја“ по турнеите…

Браќа од Аеродром тероризираат цела зграда: Насилно влегуваат во станови и сексуално вознемируваат жени, институциите не преземаат ништо

Станарите од зградата на улицата “Коста Новаковиќ” во населбата Аеродром, со години се жртви на непресметливо…

ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОД ДЕНЕСКА Е НА ГРАД СКОПЈЕ, ДИРЕКТОРОТ АНГЕЛОВ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН УТРЕ

Одлуката „Дрисла“ да стане повторно јавно претпријатие Советот на Град Скопје по предлог на градоначалникот Петре…

Горан Ангелов ќе биде сменет, ќе се истражува каков отпад бил согоруван на „Дрисла“ (видео)

Утре ќе биде разрешен досегашниот директор на депонијата „Дрисла“, а на 29 јануари на седница на…

Имаат страв од вторник – 7 чудни работи кои се нормални за Шпанците

Сите веќе многу добро знаеме дека обичаите ширум светот се многу различни, и иако можеби за…

ЗНАЕШ ЛИ КОЈ СУМ, ЈАС НИКАДЕ НЕ ПЛАЌАМ, СЕ НАЈЧЕСТИ ЗАКАНИ КОН ВРАБОТЕНИТЕ НА ПАРКИНЗИТЕ ВО ОХРИД

Вработените на паркинзите во Охрид со кои стопанисува Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ секојдевно добиваат закани од…

Како да го одберете најбрзиот ред на каса во супермаркет?

Откако ја наполнивте количката, следува последниот проблем во супермаркетот – како да не потрошите половина час…

10-те највлијателни жени во историјата

Историјата може да се пофали со многу силни и успешни жени. А, помеѓу нив постојат неколку кои…