Ди Каприо и Де Ниро потврдија дека ќе глумат заедно во филм на Мартин Скорсезе (ВИДЕО)

Роберт Ди Ниро е годинашниот добитник за животно признание од Американското здружение на филмски актери, и…

Европа губи сериозна сума на пари заради договорот „Вашингтон-Пекинг“

Ветувањето на Кина за зголемување на увозот од Соединетите држави во контекст на неодамна потпишаниот трговски…

Почна судењето на Трамп во Сенатот (ВИДЕО)

Во американскиот Сенат почна судењето во процесот за отповикување на претседателот на САД Доналд Трамп, што…

Заев: Барам чист мандат за да се покажеме на економски план

Барам чист мандат за да се покажаме на економски план. Лично ќе се посветам со огромна…

О2“ апелира до пратениците да ја изгласаат забраната за увоз на отпад кој се согорува

Иницијативата за чист воздух „О2“ апелира од пратениците во Собранието да ја изгласаат предлог-измената на Законот…

ТИНА ПЕТРУШЕВСКА ДИРЕКТОРКА НА НОВОТО ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА „ЛАЈКА“

Денеска Петрушевска имаше средба со градоначалникот Шилегов и директорите на јавните претпријатија во надлежност на Град…

Тим од научници: Лекот за ракот најверојатно е во човековото тело

Тим научници од Универзитетот во Кардиф во Велс, открија начин за уништување на ракот на простата,…

СЗО свика итен состанок поради корона вирусот

Светската здравствена организација (СЗО) утре ќе одржи вонреден состанок, со цел да се процени дали треба…

Гори во Софија, чади во Скопје

Бугарскиот премиер побарал истрагата да земе на анализа примероци од пепел, за да се утврди дали…

ШТИПСКИОТ ЦЕНТАР НА КУЛТУРА „АЦО ШОПОВ“ СО ГОДИНИ НЕМА ГРЕЕЊЕ ОТИ СЕ УКРАДЕНИ СИТЕ 50 РАДИЈАТОРИ

На крајот на декември, на последниот завршен концерт на учениците од Средното музичко училиште „Сергеј Михајлов“…