Меган и Хари ќе имаат телохранители со годишна плата од по 100 000 фунти, кои ќе ги плаќаат граѓаните на Британија

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл на новата адреса во канада ќе имаат најмалку шест…

Корона вирусот стигна во Европа, двајца заразени во Франција

Две лица се заразени со корона вирус во Франција, потврди тамошната министерка за АФП. Француската министерка…

Најмалку 14 лица загинати, а повеќе од 300 се повредени во силниот земјотрес во Турција

Најмалку 14 лица загинаа, а повеќе од 300 се повредени во земјотресот што вечерва ја погоди…

Хрватска по невидена драма преку Норвежаните во финале по 80 минути ракомет! (видео)

Со малку среќа и со голем срце, Хрватска по третпат се пласираше во финалeто на Европското…

Жртви, срушени згради, општа паника кај народот во погодените подрачја од силниот земјотрес во Турција (видео)

Силниот земјотрес што ја погоди Турција, предизвика општа паника во повеќе турски градови, притоа принудувајќи жителите…

Турција ја стресе разорен земјотрес од 6.8 степени! (видео)

Силен земјотрес вечерва ја погоди Турција. Според информациите новиот земјотрес вечерва кој ја стресе Турција бил…

Софија: На руски дипломати им се врачени ноти дека се „персони нон грата“

Бугарските власти прогласија двајца руски дипомати за „персони нон грата“, а на рускиот амбасадор во Софија…

Надал со силен удар погоди девојче во глава, па ја прекина играта за да и се извини (видео)

Најдобриот светски тенисер на мечот против Федерик Делбонис случајно погоди со топче едно девојче за време…

Одлична промоција: Филмот „Медена земја“ го зголеми интересот за македонскиот мед

Филмот „Медена земја“ направи добра реклама за македонскиот мед. Во него нашата земја е прикажана како…

Слонови донесени од Италија во Екатеринбург видоа снег и подетинија (ВИДЕО)

Жителите на Екатеринбург вчера беа сведоци на неочекуван настан: слонови мирно си одеа по улиците на…