Бил Гејтс донира 100 милиони долари за пронаоѓање лек против коронавирусот

Во последната недела, коронавирусот започнува да личи на она од што се плашевме – вирус што…

Не се снабдуваат само Македонците, коронавирусот ги испразни супермаркетите и во Британија

Полиците во маркетите ширум Велика Британија се празни затоа што ширењето на коронавирусот предизвикува луѓето панично…

Прв смртен случај од корона вирус во САД

Во САД е потврден првиот смртен случај од новиот коронавирус. Властите во државата Вашингтон потврдија дека…

СДСМ: Документите откриваат како Мицкоски криминално испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

Она што го спомена лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во текот на вчерашниот ТВ-дуел со првиот…

Проблеми за превозниците ако при секое враќање од Италија, камионџиите одат на „анти-корона“ одмор

14 дневниот одмор на сите вработени кој патуваат во Италија може да нанесе застој на дел…

Мицкоски за ТВ дуелот: Едноставно се забавував додека разговарав со Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не даде оценка за првиот предизборен ТВ дуел со неговиот политички…

Дачиќ: Не е исклучено коронавирусот да е дел од специјалната војна кон Кина

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ по посетата на Пекинг оцени дека Кина е земја што…

Филипче: Нема нов случај на коронавирус, негативни се резултатите и кај возачот и кај двете лица кои избегаа од Штип

Венко Филипче, министерот за здравство денеска изјави дека засега нема нов случај на заразен со коронавирус…

Луксембург од денес е првата европска држава со бесплатен јавен превоз

По неколку месеци најави, во Луксембург од денеска почна да се применува бесплатен јавен превоз. Луксембург…

Последици од коронавирусот: Најбогатите 500 луѓе со -444 милијарди долари

Поради сериозниот пад на вредноста на акциите на светските берзи поради корона-вирусот, вкупната сума што 500-те…