Секој четврти лекар во Британија е заразен со Ковид-19 или е во самоизолација

Управникот на Кралскиот лекарски колеџ, Ендру Годар, изјави дека секој четврти лекар во здравствениот систем на…

Две штотуку породени жени инфицирани од Ковид19, едното бебе починало

ТВ Канал 5, во штотуку емитуваните вонредни вести, објави вест дека две жени, штотуку породени, биле…

За Мицкоски нема ништо позитивно во пакетот мерки на Владата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својата брза реакција по обелоденувањето на вториот пакет мерки на…

Владимир Талески доби осум години затвор за „Транспортер“

Екс битолскиот градоначалник Владимир Талески доби 8 години затвор за случајот Транспортер за злоупотреба на службената…

Вкупно 320 лица починале од труење со алкохол во Иран

Повеќе од 3.100 луѓе се затруле со алкохол во Иран, а досега починале 320 од нив,…

Две нови жртви од коронавирусот во земјава, регистрирани се и 44 новозаразени лица

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа…

Спасовски: Минималните плати за април и мај во приватниот сектор ќе ги даде државата, во државниот сектор само функционерите со минималец

Вториот сет на мерки што Владата ги усвои на денешната седница предвидуваат 17 мерки што се…

Беџети: Да се крати од функционерите со натпросечни плати, не од административците

Доколку вработените во јавната адинистрација се сведат на минималец, ќе се заштедат околу 35 милиони евра…

Видео: Трамп го претстави сензационалниот пронајдок, кој открива коронавирус за 5 минути

-Мојот фокус сега е на спасување на животите на луѓето, економијата е број два, изјавил утрово претседателот…

Најнови статистички податоци: Кој е најзагрозен поради коронавирусот

Заразувањето со коронавирусот нема сите да го почувствуваат исто, постарите лица и хронично болните се најзагрозени,…