Коронавирусот влезе во Серија А, четворица играчи заразени, Јувентус во карантин

Фудбалерите на Јувентус од вчера ги прекинаа тренинзите откако беше обелоденето дека уште тројца фудбалери се…

Стравот од коронавирусот го затвори и Лувр

Епидемијата на вирусот корона, денеска го затвори францускиот музеј Лувр.  Вработените кои чуваат вредни уметнички дела…

СКАНДАЛ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Полицајци во барови го покажувале телото на Коби Брајант

Полицајци од Лос Анџелес ги сликале мртвите тела на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и останатите…

Том Круз во карантин: Одењето дома е моментално невозможна мисија за актерот

Популарниот Том Круз на 20 февруари пристигна во Италија каде што го снима седмото продолжение на култниот филм…

Стоилковски: Филипче со газдата на фирма која добива милионски тендери од Министерството се стекнале со земја од над 13.000 квадратни метри среде Водно

Почитувани во 90тите години, на почетокот на македонската независна држава, на падините на Водно во близина…

Падот на загаденоста на воздухот во Кина е видлив од вселената

Научниците веќе претходно утврдиле дека коронавирусот за најмалку четвртина ги намалил кинеските емисии на стакленички гасови…

Во земјава нема нови лица кои се тестираат за коронавирус, зразената пациентка е во добра состојба

Во изминатото деноноќие не се тестирани нови пациенти од коронавирус и до овој момент нема нов…

Стапува во сила новиот закон, отсега полесно до работа во Германија

Од денес (1 март) во Германија стапува во сила нов Закон за доселување стручни работници, кој…