Црвенковски: Преспанскиот договор задира во нашиот национален идентитет (видео)

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски имаше обраќање на економскиот форум на Копаоник.Тој нагласи дека ЕУ не си…

Ахмети не дојде на дуел со Села: Ќе седнам само со најсилниот

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, во текот на собирот со дијаспората изјавил дека бегањето…

Експерт за епидемии: Најлошото сценарио е сè поверојатно

Џонатан Квик, американски експерт за глобално здравје на Универзитетот Дјук во Северна Каролина, во 2018 година…

Апасиев: Следен чекор е кантонизација на Македонија, тоа Заев го има ветено – граѓаните да пазат за кого ќе гласаат

Димитар Апасиев од Левица во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека следен чекор ќе…

Апасиев: Откако ќе влеземе во парламентот прво барање ќе ни биде поништување на Преспанскикот договор

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев во вечерашната дебата на телевизија Канал 5 изјави дека по изборите…

Од коронавирус во Италија починати се 52 лица – од кои 18 починати во последните 24 часа!

Бројот на починати од последици од новиот коронавирус во Италија во изминатите 24 часа се зголеми…

Хаос на грчко-македонската граница, мигрантите насилно пробуваат да се пробијат

Во моментов ситуацијата на грчко-македонската граница е многу лоша. Имено откако пред некој ден, турскиот претседател,…

Пике: Ова беше најлошиот Реал што сум го видел

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Реал Мадрид и со тоа ја загуби и лидерската позиција…

Се отвораат архивите за понтификатот на „ВОЕНИОТ ПАПА“ ПИЕ XII

Ватикан денеска ги отвора архивите од времето на папата Пие XII, на кого критичарите му препишуваат…

Урнебесно шишање во екот на коронавирусот: Фризер со луд изум

Во изминатите неколку недели во светот има паника поради коронавирусот, но интернетот е полн со шеги…