„Коронавирусот за половина час исчезнува на температура од 56 степени целзиусови, а го уништува и сувиот воздух“

Од инфекцијата на коронавирусот можат да заболат сите старосни групи, најчесто се појавува во зима и…

ИСТРАЖУВАЊЕ Загадениот воздух го скратува животниот век за три години

Според една студија, загадувањето на воздухот убива 19 пати повеќе од маларијата, девет пати повеќе од…

Вознемирувачко видео: Грчката крајбрежна стража се обидува да потопи брод со мигранти па потоа пука во знак на предупредување

Грчката крајбрежна стража на сите начини се обидува да ги спречи мигрантите да пријдат до нивното…

АЕРОДРОМ, ГАЗИ БАБА И ЦЕНТАР ЗА ЕДНА И ПОЛ ГОДИНА ЌЕ БИДАТ ПОВРЗАНИ СО МОСТ И НОВ БУЛЕВАР

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани…

Научниците утврдија дека заразените од коронавирус остануваат носители на болеста и откако ќе закрепнат од истата…

Новиот коронавирус може да преживее во телото најмалку две седмици по исчезнувањето на симптомите на болеста,…

ЌЕ ДОКАЖАМ ДЕКА ГРУЕВСКИ Е НЕВИН, РЕЧЕ АДВОКАТКАТА ШТО МУ ЈА ДОДЕЛИ СУДОТ, ПО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА ЗА ПЕРЕЊЕ 4,6 МИЛИОНИ ЕВРА СО ЛАЖНИ УПЛАТНИЦИ

Од 839 сведоци колку што предложија адвокатите на Кирил Божиновски, Миле Јанакиески, Илија Димовски и Леко…

Богатите деца од Балканот се надминаа себеси: Снимките кои кружат на социјалните мрежи се доказ за нивната бесрамност

Богатите деца од Балканот можеби не објавуваат фотографии од луксузни патувања, но доколку ги погледнеме нивните…

Проговоре жената од Грција заразена од коронавирус: „Ги молев докторите да ме примаат, но…“

Верувале или не, оваа жена била принудена да седи во чекалницата заедно со останатите пациенти. 40-годишната…