Италија ги затвора сите училишта и универзитети поради коронавирус

Италија најави затворање на сите училишта и универзитети поради ширење на коронавирусот. Бројот на усмртени лица…

Мистериозна болест се шири низ Етиопија: Им пожолтуваат рацете, отекуваа по телото, а потоа умираат

Низ Етиопија се шири мистериозна болест, а посебно е присутна во селата во близина на гасниот…

По 2 часа хаос мрежата на А1 се стабилизира

Откако мрежата на операторот А1 имаше проблеми речиси 2 часа, при што корисниците на Телеком не можеа…

Страшното торнадо однело 19 животи: Зградите срамнети со земја! Новинар ја снимил внатрешноста на торнадото

Торнадото кое срамнило со земја подрачја во Нешвил и централно Тенеси, однело 19 животи, а 50.000…

Без ракување – играчите на Бенфика и Ливерпул се поздравуваа со ЛАКТИ! (ВИДЕО)

Поради стравот од коронавирусот, иако вообичаено пред да започне фудбалски натпревар поздравот оди со ракување, во…

“ЕУ се потпре на Турција! Сега нема план Б”

Илјадници бегалци на бугарската и грчката граница. Ердоган ја оствари заканата дека ќе ги пушти мигрантите…

Ракување, ама со нозе: Коронавирусот принуди политичари во Африка на необичен поздрав

Коронавирусот остави трага во бројни сфери на секојдневното живеење во многу земји, па така и на…

Македонија полека ги губи водните ресурси: Исчезнува и Тиквешкото езеро

Полека но сигурно, Република Македонија ги губи водните ресурси, состојбата со водостоите на повеќе природни и…

Мигрантите ја уништија црквата Свети Ѓорѓи на Лезбос: Иконостасот искршен, иконите расфрлани (видео)

Иконите исто така се расфрлани и оштетени, а иконостасот уништен. Зачуденото локално население сето тоа го…