Одложена премиерата на новиот филм за „Џејмс Бонд“

САД – Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд – „Не е време за умирање” (No Time…

Објавена турската мапа на движење: Ќе се спаси ли Македонија од мигрантите

Турција упатува десетици илјадници мигранти кон Грција и подготвуваа нови рути за движење на мигрантите кон…

Вучиќ нареди: Затворање на границата со Македонија ако има наплив на мигранти

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, нареди армијата, полицијата и безбедносно-информативната Агенција да ја затворат границата кон …

Бучковски: Добивањето датум може да донесе само еден пратеник плус за СДСМ

Поранешниот премиер Владо Бучковски во вечерашното гостување на телевизија Телма го изрази своето мислење дека евентуалното…

Воз се лизна од шини со брзина од 270 километри на час (ВИДЕО)

Во брзиот воз со 348 патници што се лизна од шините на релацијата Стразбур – Париз…

Коронавирусот ја испразни Мека-АПОКАЛИПТИЧНИ СНИМКИ ОД СВЕТОТО КАБЕ

Застрашувачка и морничава глетка владее на местото кај што се собирале илјадици луѓе, поради тоа што…

Вака стои состојбата со коронавирусот на светско ниво

Добри вести од Меѓународниот монетарен фонд кој изрази поддршка за земјите кои се борат и го…

Поради кризата со тоалет-хартија австралиско списание објави неколку бели страници

Австралискиот таблоид „Дарвин“ денеска се пошегува на сметка на паниката предизвикана од ширењето на новиот коронавирус…

Сведок во „Титаник“: Ме викнаа во ВМРО-ДПМНЕ да потпишам бланко уплатница за моја редовна членарина

Стојанчо Арсов, третиот сведок на денешното судење „Титаник“, за изборни нерегуларности на Никола Груевски, Илија Димовски,…

Заев: По автоматизам ќе бидат разрешени судиите кои намерно ги застаруваат предметите

Судиите кои намерно ќе застарат предмети, како што имаме случаи во Врховниот суд, но и во…