Мистериозен црн дожд ги „извади од памет“ Јапонците

Природата може да биде застрашувачка, но луѓето во најголем дел изгледа дека успеваат да ја пронајдат…

Ѝ нудат ли на Србија излез на море како компромис?

Косовскиот министер за евроинтеграции, Блерим Река, тврди дека на Србија ѝ се нуди голем компромис односно…

Боки 13 предложи докази за илјадници евра од наследство од баба му, дедо му и позајмица од фудбалерот Стевица Ристиќ

По сведочењето на Александар Радуловиќ, сопруг на српската текстопистка Марина Туцаковиќ, дека му давал илјадници евра…

Хит селфи – Полицаецот кој го уапси Роналдињо се фотографираше со Бразилецот (ФОТО)

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо беше уапсен во Парагвај откако сакал да влезе во земјата со фалсификуван…

Facebook со нови правила: Потребна е авторизација и регистрација за реклами на политички кампањи

За да се овозможи вистински дијалог и да се придонесе кон позитивно зајакнување на демократијата во…