Поделени првите откази за мајки што побарале денови за да бидат со децата по основ на владините мерки

Некои фирми не ги почитуваат одлуките на владата донесени во обид да се спречи ширењето на…

Се затвора граничниот премин Прохор Пчински поради коронавирусот

 Министерството за внатрешни работи извести дека дека Граничниот премин Прохор Пчински од утре (12 март),  од…

СЗО прогласи пандемија

Женева – Изразувајќи се поголема загриженост заради растот на инфекции Светската здравствена организација денеска прогласи дека глобалната…

Регистрирани се уште два случаи на корона вирус во земјава

Уште два случаи на корона вирус се регистрирани во нашата држава, потврди денес министерот за здравство…

Меркел: Експертите проценуваат дека 60 до 70 проценти од населението ќе се зарази со коронавирус

Германската канцеларка Ангела Меркел првпат говореше за кризата околу коронавирусот. -Вирусот стигна до Европа, тој е…

Коронавирус: Сити и Арсенал е одложено, „топџиите“ се во изолација, имале контакт со газдата на Олимпијакос!

Лоша вест од Островот. Вечерашнто дерби во Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Арсенал е одложено…

Ова момче е царот на планината: Додека неговите другари гледаат во телефоните, Божо јава коњ и ги пасе овците (ВИДЕО)

Малиот Божо Филиповиќ од Лукавица над Никшиќ стана вистинска сензација на Интернет. Ова момче живее на…

Турција нема ниеден случај на коронавирус Еве што преземале да ја избегнат заразата

Вирусите не бираат националност и не ги интересираат граници. Меѓутоа, интересно е дека Турција уште нема…

За 14 дена уште четири европски земји ќе бидат како Италија: Објавен е графички приказ од динамиката на ширење на коронавирусот

Британските медиуми пренесуваат дека Велика Британија наскоро би можела да се најде во иста ситуација во…

Ѓорчев: Благодарност што бев пратеник, желба за успех до новите пратеници

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ги објави целосните листи со кои ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на…