Сите кои денеска беа тестирани немаат корона вирус

Негативни се резултатите на сите кои денеска се тестираа за корона вирус, соопшти Министерството за здравство…

Лидерите на партиите се договорија – митинзите и конвенциите се заменуваат со други средства за промовирање

Засега нема потреба за одложување на изборите на 12 април поради состојбата со корона вирусот, порачаа…

Работата на кафулињата се ограничува до 18 часот, гостите да седат на оддалеченост од 2 метра

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конфернција информираше за воведување на дополнителни мерки како превенција…

Експерти: Банкнотите не се особено ризични за пренесување на новиот коронавирус

Допирањето банкноти не претставува посебен ризик од инфекција со новиот коронавирус. Тоа го изјави германскиот директор…

Дерковски од ДИК: Финансиски ќе изгубиме повеќе ако има одложувањето на изборите

-Во ДИК нема паника и нема причина за паника. Денес е денот кога треба да се…

Коронавиру во Холивуд: Заразени и оскаровецот Том Хенкс и сопруга Рита Вилсон

Оскаровецот Тон Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми.…

Гутереш повика на глобална акција против пандемијата од коронавирусот

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ги повика луѓето и нациите да се обединат против…

НБА суспендирана: Се мајтапеше со короната, па три дена подоцна се – зарази! (ВИДЕО)

Кошаркарот на Јута џез, Руди Гобер е првата НБА-ѕвезда, која е заразена со коронавирусот, по што…

Како температурите ќе влијаат на коронавирусот: Вирусот нема да исчезне автоматски со доаѓањето на летото, но има добри вести…

Студијата на универзитетот Сун Јат-Сен во кинески Гванжу открива дека одредена температура влијае на ширењето на…