Армијата од вечерва ќе биде ангажирана во Дебар и Центар Жупа

Претседателот Стево Пендаровски донесе одлука за ангажирање на Армијата за поддршка на локалната самоуправа во Дебар…

По две недели хаос, Италија може да здивне

Две недели откако 10 градови на северот на Италија беа прогласени за црвена зона, за првпат…

Уште четворица новозаболени кои биле во контакт со брачната двојка од дебарско

Се воведува кризна состојба на дел од територијата на РС Македонија во општините Дебар и Жупа.…

Бојко Борисов се мачи со заштитната маска: Да не ми се големи ушите? ВИДЕО

како Бојко се справува со короната pic.twitter.com/2zHDBc95WE — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_) March 12, 2020 Од Врататар…

Масовно се шири објавата од Италијанката за коронавирусот: „Направивме голема грешка“

Предупредувањето кое што една жена од Италија го објавила на социјалната мрежа Твитер, почнало да кружи…

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот: Kоронавирусот влезе и во ОН, сите вработени во домашен карантин

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 135.073 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив,…

Автобусите на Нехар турс со полициска придружба вратени од граница (ВИДЕО)

По синоќешната драма, кај спортскиот Центар „Борис Трајковски“ каде по долга расправија меѓу сопственикот на Нехар турс и…

Дебар и Центар Жупа одат под карантин?

Да се достави извештај до крајот на денешниот ден, со цел Министерството за здравство да објави…