КАМ маркет апелира граѓаните да бидат солидарни и да не претеруваат со набавка

КАМ Маркет со соопштение на Фејсбук апелира до граѓаните да не претеруваат со набавката на производи…

Целосно се затвораат кафичите, моловите, обложувалницте и аеродромот во Охрид

  Министерот за здравство Венко Филипче на вечерва на прес-конференција информира дека се преземаат дополнителни мерки…

(Видео) Уште шест лица позитивни на коронавирус, вкупно 18

Шест нови лица се позитивни од коронавирус, со што се дијагностицирани вкупно 18 пациенти во земјава.…

Филипче: Нови шест пациенти позитивни на корнавирусот, вкупно 18

Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција во Владата, на која информираше за состојбата со коронавирусот,…

Докторите од Дебар нè поздравија: „Ние сме на работа, вие седете дома“

По повод новонастанатата ситуација во Република Македонија – коронавирусот, повеќепати министерот за здравство Венко Филипче, како…

Како Јужна Кореја успеа да сузбие епидемија од пошироки размери? Никаде во светот не се тестираат толку луѓе…

Епидемијата на коронавирусот која изби во кинескиот град Вухан прерасна во пандемија, вкупниот број на заразени…

МОРАТОРИУМ: До 22 март партиите ќе се воздржат од партиски активности

Мораториум за сите партиски активности ќе има до 22 месецов. Премиерот Оливер Спасовски, утрово на средба со…

Роналдињо игра фудбал во затвор (ФОТО+ВИДЕО)

Бразилската легенда која своевремено ги бранеше боите на Барселона, заедно со неговиот брат Роберто се во…

Нема нови регистрирани во Македонија, се тестираат девет лица

Нема нови случаи на заболени од коронавирус. Во моментов на Клиниката за инфективни болести се очекува…

Хавиер Солана позитивен на корона вирус

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Хавиер Солана, е примен во болница откако на тест бил позитивен…