ММФ: Подготвени сме за заеми од 1.000 милијарди долари и отпишување на долгови

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) денеска објави дека е подготвен да мобилизира 1.000 милијарди американски долари заеми…

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Ова се цените по кои ќе продавате леб, сол, зејтин, јајца брашно, средства за дезинфекција…

Владата на вечерашнава седница донела одлука за замрзнување на цените на основните продукти. Тоа значи дека…

СЕ ЗАТВОРА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ И СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

Aеродромот во Скопје се затвора за 48 часа од сега, освен за државни и медицински цели,…

Доктор Пановски: Ова е чудо, изгледа нема да имаме заразени од докторката

Докторот Никола Пановски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека е чудо што најверојатно нема…

Досега издадени 400 решенија за домашна изолација

Британски „Телеграф“ тврди дека имал увид во документот за спроведување на ваквиот протокол. Најтешко погодениот регион…

Досега издадени 400 решенија за домашна изолација

Околу 400 решенија за домашна изолација досега има здадено Државниот здравствен и санитарен инспекторат, дознава „Фокус“.…

Заев: Ќе побараме одложување на изборите

Строго почитување на мерките и препораките за заштита од ширање на коронавирусот, а во таа насока…

Хаос на американските аеродорми (видео)

Снимки од американските аеродроми со вистински хаос ги преплавија социјалните мрежи. Новите мерки кои во борбата…

Научникот кој малкумина го слушаа има порака за цела Европа: Немојте да ја правите истата грешка како Италија

Роберто Буриони е еден од првите италијански научници кои алармираа за епидемијата на коронавирусот, но на…

Кина донира 200 нови респираторни машини за Македонија

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на…