Чулев: Кривична за три лица за дело ПРЕНЕСУВАЊЕ НА ЗАРАЗНА БОЛЕСТ

Секторот за внатрешни работи од Скопје во соработка со ДПИ денес презеде мерки за контрола на…

Пендаровски: Немаме ресурси за да воведеме кризна состојба на целата територија

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека Македонија нема доволно ресурси за…

СЗО: Луѓето кои се сомневаат дека се заразиле со коронавирус не треба да земаат Ибупрофен

Луѓето кои се сомневаат дека се заразиле со новиот коронавирус не треба да земаат Ибупрофен, без…

На скопскиот аеродром вечерва слетал авион од Брисел, неколку патници се носат на тестирање

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес конференција соопшти дека предмалку на скопскиот аеродром слетал…

Aмбулантата во Дебар под карантин: Персоналот е позитивен на коронавирус!

Доктор Арбен Аголи од Дебар информира дека персоналот е заразен со коронавирус и дека затоа амбулантата…

Американците масовно се вооружуваат, долги редици пред продавниците за оружје

Продажбата на оружје и муниција забрзано расте во САД. Од страв од можни социјални немири поради…

Лидерите на политичките партии одлучија дека изборите ќе бидат одложени

Лидерите на политичките парти на денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски се согласија дека треба да…

Филипче: Подготвени сме да ги примиме сите пациенти, групен карантин за 200 патници

Вкупно има 26 пациенти заболени од корона вирус, од кои 17 во Скопје, а 9 во…

Раст на Волстрит и европските берзи по вчерашните катастрофални загуби

Цените на фјучерсите на Волстрит и на европските берзи од утрово бележат раст по вчерашните катастрофални…

КОВИД – 19 ВО СВЕТОТ ДО 10 ЧАСОТ: ЦЕЛА ВЛАДА ВО ПОЛСКА ТЕСТИРАНА ЗА КОРОНАВИРУС, МИГРАНТИ ВО СЛОВЕНИЈА ПОЗИТИВНИ НА ВИРУСОТ

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 183.309 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив…