Пациент вo Романија лажел за своите патувања и заразил 22 медицински работници со Ковид-19

Вкупно 22 медицински работници од букурешката болница „Димитрие Џерота“ се заразени со новиот коронавирус, откако биле…

Апел до сите што биле во Банско да се пpијават кај надлежните

Откако заради коpонавирусот Бугарија го стави Банско под каpантин, началникот на Регионалниот центар за грaнични работи…

Бектеши до „Инфомакс“: Засрамете се!

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук-профил објави дека е лажна веста што ја објавија…

Нема одложено плаќање на кредитите по примерот на другите земји погодени од корона вирусот

Одложено плаќање на кредити со оглед на состојбата предизвикана од  коранавирусот сега засега нема да има.…

4 нови случаи на корона вирус во Скопје

Министерството за здравство информира дека денешната бројка на заболени со коронавирус во земјата – состојба до…

Во борба за тоалетна хартија во Австралија создадено стампедо во кое е прегазено девојче

Во навалица за тоалетна хартија во продавница на „Колес“ во австралискиот град Перт се создало стампедо…

Сите патници од Брисел пуштени дома, тестовите за коронавирус се негативни (ФОТО)

Со летот од Брисел синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје слетаа повеќе од 100 патници кои беа задржани додека…

На Криволак само се вршат епидемиолошки прегледи, карантинот е во Демир Капија

Првата тура од над 200 заглавени патници на различни граници кои пристигнаа вчера, а кои беа…

Полициска станица во САД бара криминалците да останат дома поради вирусот

Полициската станица од градот Пујалуп во сојузната амариканска држава Вашингтон ги изненади корисниците на социјалните мрежи…

„Фавипиравир” е ефикасен лек против коронавирус, тврдат кинеските научници

Препаратот против грип „Фавипиравир” (познат и како „Авиган”) се покажал клинички ефикасен при лекувањето на заболени…