Заев: Не ги отпуштајте работниците, ќе дадеме пари

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Click Plus“ на ТВ21 порача да не се отпуштаат работниците…

Трамп смета дека лекот за корона вирус веќе го има

Американскиот претседателот Доналд Трамп изјави дека ја турка Администрацијата за храна и лекови за да ги…

Италија ја надмина Кина по број на починати, нови 427 смртни случаи во од корона вирусот

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 239.837 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив…

Путин: Треба да се биде подготвен за секаков развој на настаните во врска со COVID-19

Претседателот на Русија Владимир Путин ги пофали мерките кои властите на Севастопол ги применуваат во спречувањето…

НОВИ 6 ЗАРАЗЕНИ – Бројката се искачи на вкупно 48

До 16:00 часот дијагностицирани се 6 нови пациенти, заболени со коронавирус, ова денеска преку статус на…

Застрашувачки снимки од белите дробови на заразени со коронавирусот

Италија моментално е во целосен колапс и затворање, а по 47 дена откако се дијагностицирани првите…

Д-р Аголи кој е заразен од коронавирус: Немав никакви симптоми

Дебарскиот доктор Арбен Аголи, кој е заразен со коронавирус, се обрати на ТВ21 вечерва со линковско…

Експеримент во италијански град се покажа успешен: Го сопревме ширењето на коронавирусот!

Експериментот за сузбивање на ширењето на заразата со коронавирусот кој беше спроведен во малиот италијански град…

Цел свет внимателно слуша – историско обраќање на Ангела Меркел по повод коронавирусот

Во екот на епидемијата на коронавирусот, цел свет внимателно го слуша говорот на Ангела Меркел. Германската…

Експерт за корона вели дека ова е единствениот начин да го подготвите вашето тело – ова му се случува на организмот кога вирусот ќе влезе во системот

Биологот Бен Њуман, експерт за коронавирус, објаснил како вирусот се однесува во човечкото тело. Шефот на…