НАЈГОЛЕМИТЕ САЛИ ВО ЗАГРЕБ И СОФИЈА ПPEТВОРЕНИ ВО БOЛHИЦИ: Се очекува зголeмувaње на бpојката на заразени од Кoвид-19

Најголемите концертно-спортски сали во Загреб и Софија се трансформираат во привремени бoлници, додека Хрватска и Бугарија…

Шест новозаразени со коронавирус во Македонија, вкупно 76 заразени

Министерството за здравство информира дека попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус. Со ова вкупната…

Трговците набавувале килограм лимон за 35 денари, а го продавале по цена од 180

Владата на Македонија на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, портокал, мандарина…

Чулев: Лицата кои не ја почитуваат самоизолацијата ЌЕ ПЛАТАТ И КАЗНА И КАРАНТИНОТ КАДЕ ЌЕ БИДАТ ОДНЕСЕНИ

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со цел да се спречи…

Не се само старите во опасност: Вака изгледа млада жена на интезивна нега заразена од коронавирус (видео)

Во видео пренесено преку социјалните мрежи може да се забележи состојбата на млада пациентка која што…

За една недела во Грција се уапсени 194 лица за прекршување на мерките

За прекршување на превентивните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, во Грција за една недела…

Потврдени уште 19 заболени, вкупно 67 во Македонија

Бројката на новозаболени до 10 часот е 19, а вкупната бројка на заболени во земјата е…

Трамп бара државата да преземе акции од компаниите на кои им дава помош

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Владата би требало да преземе дел од акциите во компаниите,…

СЗО: Tестира 5 лекови за кoрoнaвиpycoт

Светската здравствена организација (СЗО) тестира пет лекови за кoрoнaвируcот, изјави портпаролот Тарик Јашаревиќ во интервју за…

Принцот Алберт од Монако има коронавирус

Принцот Алберт Втори од Монако (62) е позитивен на новиот коронавирус, објави кралската палата, а пренесе…