Локвенец: „Кој ќе ми ги храни децата“ ?

Ќе го следи ли Македонија примерот на држави од соседството каде се носат одлуки за намалување…

Владата преку јавен повик бара хотели кои би служеле како државни карантини

Владата објавува јавен повик за изразување интерес за сите хотели во државата кои имаат повеќе од…

Калкулатор кој ќе ви овозможи да пресметате колку долго ќе ви траат залихите од тоалетна хартија

Една од последиците на епидемијата на корона вирусот во светот е купувањето енормни количини тоалетна хартија,…

Филипче: Воведен полициски час од 21 до 6 часот

Се забранува движење на населението во периодот од 21:00 до 06:00 часот секој ден. Вечерва на…

Пандемијата тешко ја погоди мобилната индустрија, продажбата на смартфони се намали за 40 проценти

Пандемијата со коронавирусот зема данок во економијата во светот и особено тешко ја погоди и мобилната…

Уште еден тежок ден за Италија – За 24 часа коронавирусот однесе 793 животи а зарази 6.577

Италија доживеа уште еден тежок ден кога е во прашање смртниот биланс од коронавирусот. За 24…

Тестови за коронавирус ќе се прават и во „Јане Сандански“ и во „Чаир“, закажување преку матичните лекари

Од денеска во функција е Кол-центарот во Здравствениот дом во Скопје со цел да се зголеми…

Очигледно е непочитувањето на изолацијата, неопходни се поригорозни мерки

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конфернција рече дека мерките за изолација од страна на…

Кога пандемијата ќе заврши – постојат три излези од моменталната ситуација

Светот забавува, местата на чии улици некогаш имало милиони луѓе, сега се “градови на духови”, по…

Димитров: Се бара пренасочување на ИПА фондовите за борба против коронавирусот

Република Македонија бара пренасочување на средствата од ИПА фондовите за да може да ги користи како…