ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗАТВОР ОД ЕДНА ГОДИНА, ЗА ФИРМА 490.000 ЕВРА КАЗНА, ШУТКА СПРЕМИ 4 ЌЕЛИИ ЗА НЕПОЧИТУВАЧИ НА ИЗОЛАЦИЈАТА

Јавното обвинителство предупреди дека ќе одговараат со затвор до една година сите оние кои не го…

ВИДЕО: Додека бројот на заразени расте, во Топанско Поле и покрај забраната денеска се правеше свадба

Во време кога бројот на заразени расте, а веќе е регистриран и првиот смртен случај, вo…

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) во неделата на својот Фејсбук профил објави дека бил заразен…

Пикот на заразата со коронавирусот може да биде за еден месец, смета Филипче

Засега никој не може да прогнозира како ќе се движи бројот на заразени на дневна основа…

Филипче: Се надевам дека по овој трагичен случај сите граѓани, до еден, конечно ќе ја разберат сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаме

Министерот Венко Филипче изрази сочувство до семејството на починатата и порача уште еднаш да се разбере…

Морничави сцени во Загреб: Два силни земјотреси ја погодија хрватската престолнина!

Земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтеровата скала утринава во 6:33 часот го потресе Загреб,…

ЦЕЛ ЈАВЕН СЕКТОР НА МИНИМАЛНА ПЛАТА ВО НАРЕДНИТЕ ДВА МЕСЕЦА, ОСВЕН ЗДРАВСТВО, ПОЛИЦИЈА И ВОЈСКА, ПРЕДЛОЖИ ВЛАДЕЈАЧКАТА СДСМ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција денеска предложи мерки за справување со економската криза предизвикана…

Кумановка прва жртва од коронавирусот во земјава

Министерот за здравство Венко Филипче на попладневната прес-конференција објави дека во земјава е регистриран првиот смртен…

Дука: Уште 36 се позитивни на корона вирус во Дебар

Градоначалникот на Општина Дебар, Хекуран Дука вели дека се земени 209 брисеви од кои 36 лица…

Министерство за здравство: Нови 29 заболени од корона, бројката се искачи на 114

Во земјава во изминативе 24 часа регистрирани се 29 нови заболени од корона вирусот. Најголемиот дел…