Австрија почна со истрага поради прикривањето на заразата во ски центрите

Австрија покрена истрага за угостителски објект во популарното скијачко одморалиште Ишгл во Тирол поради тоа што…

БОРИСОВ ДО ОЛИГАРСИТЕ: Продадете ги јахтите мерцедесите и дајте плата! Бевте на скијање во Франција, се вративте и сега барате пари од државата!

„Да си ги продадат мерцедесите и да им дадат плати на работниците.“ Тоа е изјавата на…

Забрани за движење за младите до 18 години и за постарите од 67 години, полицискиот час се скратува за еден час

Владата денеска на седница донесе дополнителни ограничувања на движењето на граѓаните. Како што соопшти премиерот Оливер…

Балканците најмалку се плашат од коронавирусот

Истражување на „Галуп“ покажува дека над 70 отсто од луѓето на Балканот веруваат дека коронавирусот не…

Брима Галуп: Огромно мнозинство во светот исплашено од Ковид-19, во Македонија 63 отсто стравуваат од можна инфекција

Мнозинството од луѓето изразуваат загриженост за себе и за своите најблиски во врска со коронавирусот. Три…

СЗО: Ниските температури не го „убиваат“ вирусот

Ладното време и снегот не можат да го „убијат“ новиот коронавирус. Светската здравствена организација, го негира…

Кузњецова објави како изгледа процесот на тестирање на коронавирус (ВИДЕО)

Руската тенисерка Светлана Кузњецова се тестираше на коронавирус и потоа објави како изгледа целиот процес. „…

22 нови случаи на коронавирус во земјата

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус…

Трамп: Кина требаше навреме да не информира за епидемијата

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно го обвини Пекинг дека на време не ги споделил клучните информации…

Втора жртва од корона вирус, почина 63-годишен пациент од Дебар

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје…