„Биолошка бомба“: Заразени 40.000 навивачи кои беа на мечот Аталанта-Валенсија!

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари рече дека сите навивачи кои беа на натпреварот Аталанта-Валенсија се заразени…

Рама излезе без заштина маска и со полиција, да ги кара пензионерите во Тирана

По секојдневните апели до граѓаните,особено кон повозрасните, да седат дома, албанскиот премиер Еди Рама попладнево прошета…

Коронавирусот “преживеал” на крузерот 17 дена

  Коронавирусот преживеал 17 дена на крузерот Diamond Princess во Јапонија, подолго отколку што сугерираа претходните студии…

Во ЕУ се покриени само 10 проценти од побарувачката за медицинска опрема

– Нормалните капацитети на земјите членки на Европската унија можат да задоволат само 10 отсто од побарувачката за заштитна…

За време на викендите се забранува движење од 16 до 5 часот

Со цел уште поголема заштита од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција…

Почина пациентката од Дебар која беше на респиратор

На Инфективната клиника во Скопје почина 66-годишната пациентка од Дебар која подолго време беше на респираторна…

Драма во Велика Британија: Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми. Како што се…

Експерти: Секој трет може да има корона, и без никакви симптоми да биде „тивок преносител“

За епидемиолозите ова се најопасните пациенти кои што постојат… Експертите предупредуваат дека еден од тројца луѓе…

Кавадаречките свештеници ги повикуваат верниците во црквите во време на пандемија! (видео)

Свештениците од кавадаречките храмови одржаа литургија против корона вирусот. Тие се помолија за спас на човештвото,…

Дачиќ потврди дека има заразени во Владата

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за…