Анѓушев: Парите ќе станат многу важен ресурс во светот

Екс вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во вечерашното вклучување во „КликПлус“ на ТВ 21 изјави…

Жена намерно кашлала врз храна во продавница во САД, фрлени производи вредни 35.000 долари

Жена во маркет во Пенсилванија намерно кашлала врз храна во вредност од 35.000 долари поради што,…

ВАШИНГТОН ПОСТ: Кога чадот ќе се расчисти, од САД какви што ги знаевме практично нема да остане ништо

Поради мерките преземени од американските власти во борбата против ширењето на коронавирусот, САД ризикуваат да станат…

Жан Митрев: Подобро носете шал отколку заштитна маска, и немојте да вежбате на отворено (видео)

Академик доктор Жан Митрев преку видео обраќање дава неколку препораки за тоа како луѓето да се…

Путин кажа кога се очекува дека Русија ќе го победи коронавирусот

На состанок со претприемачите рускиот претседател изрази надеж дека за совладување на коронавирусот ќе биде потребно…

Наредната недела ќе стигнат 20.000 теста и 500.000 маски, ќе се започне и со мобилни тестирања

Од следната недела здравствените власти ќе бидат спремни и за мобилни тестирања, најави министерот Венко Филипче.…

Нови 24 случаи на коронавирус во Македонија, вкупната бројка на заразени пациенти е 201 лице

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје…

Митрополитот Агатангел до верниците: Поради здравствени причини јас не одам во храмови, ама вие одете!

Реакциите по скандалозните повици на свештеници од Повардарската епархија, кои во време на пандемија, и покрај…

Донесена уредбата со која банките ќе можат да им олеснат на кредитокорисниците за време на коронакризата

Промената на договорните услови за кредитите на засегнатите граѓани и фирми ќе може да се врши…

МНР организираше враќање на 69 македонски граѓани од Словенија и од Турција

Министерството за надворешни работи соопшти дека во соработка со МНР на Република Словенија, словенечкиот Кризен штаб…